چک لیست ورود یک سگ جدید به زندگی شما

راهنمای خرید توله سگ
همه چیزهایی که برای ورود توله جدید باید به آن فکر کنید
به سرپرستی گرفتن یک توله سگ  بسیار هیجان انگیز است، اما موارد زیادی وجود دارد که از قبل باید به آن فکر کنید. از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا توله سگ حیوان خانگی مناسبی برای شما است تا آوردن آن به خانه، در اینجا راهنمای ما برای کمک به شما  آماده شده است.

قبل از گرفتن توله سگ به چه چیزی فکر کنیم
قبل از اینکه تصمیم بگیرید که یک توله سگ بهترین حیوان خانگی برای شماست، یا قبل از اینکه دلتان را به یک نژاد خاص جلب کنید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ضروری است که مطمئن شوید که یک توله سگ حیوان خانگی مناسبی برای شما و خانواده تان است، زیرا پذیرش حیوان خانگی تعهد بزرگی است. به یاد داشته باشید، توله  شما به زودی به یک سگ بالغ زیبا تبدیل می شود که اقرار است سال های خوشی را در کنار  شما سپری کند.

شما باید مطمئن شوید که می توانید ۵ نیاز رفاهی توله خود را فراهم کنید و همه چیزهایی را که او برای شادی و سلامت نیاز دارد در دسترس قرار دهید. باید مطمئن شوید که می توانید این کار را ادامه دهید زیرا نیازهای او در طول زندگی تغییر می کند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری به دقت در نظر داشته باشید:

هزینه: آیا برای اطمینان از اینکه می توانید تمام هزینه های مربوط به گرفتن یک توله جدید را بپردازید، بودجه تعیین کرده اید؟ قرار دادن توله سگ در وهله اول می تواند گران باشد، اما باید هزینه های مادام العمر نگه داری از یک سگ را نیز در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که می‌توانید برای صورت‌حساب‌های دامپزشکی، غذا و سایر هزینه‌های جاری، مانند خرید غذا، اسباب‌بازی،درمان و … بودجه بپردازید.
سبک زندگی: آیا زمان کافی برای یک توله سگ دارید؟ آنها به همراهی فراوان، سرگرمی و آموزش مداوم در طول روز، به ویژه در دوران جوانی، نیاز دارند. اگر تمام وقت کار می کنید، ممکن است لازم باشد گزینه های مراقبت روزانه را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که یک حیوان جدید جدید یک تعهد مادام العمر است و شما باید در تمام عمر حیوان از او مراقبت کنید. اگر در حال برنامه ریزی برای تغییر سبک زندگی هستید، مطمئن شوید که توله جدید توانایی تطبیق را دارد.
خانه شما: آیا نژاد مورد نظر مناسب شما است؟ آیا شما یک باغ امن یا دسترسی به یک فضای بیرونی امن برای دویدن و بازی آن‌ها و فضای کافی برای داشتن قسمت‌های جداگانه غذا و خواب دارید؟ برای اینکه آن مکان ها را برای سگ خود ایمن کنید به چه چیزی نیاز دارید؟
خانواده شما: آیا همه افراد خانواده سگ می خواهند؟ چه کسی مسئول پیاده روی، غذا دادن و بازی خواهد بود؟ آیا حیوان خانگی دیگری در خانه دارید؟ شما باید به آرامی مقدمات را فراهم کنید و به این فکر کنید که آیا همه در خانه شما از پذیرش یک توله سگ جدید و جسور استقبال خواهند کرد یا خیر؟
دامپزشکان: آیا دامپزشکی در  نزدیکی محل زندگی خود می شناسید تا پس از به سرپرستی گرفتن از سلامت او مطمئن شوید؟  ارزش آن را دارد که قبل از گرفتن توله به دامپزشک مراجعه کنید، زیرا آنها می توانند به شما مشاوره دهند و در تحقیقات به شما کمک کنند.
تحقیق: قبل از خرید هر حیوان خانگی، همیشه باید در مورد آنها به طور کامل تحقیق کنید. هنگامی که به یک سگ فکر می کنید، به یاد داشته باشید که درباره نژاد آنها تحقیق کنید تا مطمئن شوید که با خانه و سبک زندگی شما مطابقت دارند یا خیر.
هنگامی که به دنبال  یک توله سگ هستید، باید به دقت در نظر بگیرید که دوست چهارپای جدید خود را از کجا می آورید – به یاد داشته باشید که این می تواند تأثیر زیادی بر سلامت و تندرستی آنها داشته باشد.

هنگامی که تصمیم گرفتید که یک توله سگ حیوان خانگی مناسبی برای شماست، چیزهای زیادی وجود دارد که باید قبل از ورود آنها آماده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید  فضای مناسبی برای سگ وجود دارد، هر چیزی مضر مانند محصولات تمیزکننده، کابل ها و هر چیز دیگری که نباید جویده شود، به خوبی از بین رفته است. دستیابی پنجه ها! فراموش نکنید که دوست پشمالوی جدید شما به سرعت رشد می کند، بنابراین پله ها یا مبلمانی که ممکن است در روز اول دور از دسترس باشند، به زودی برای توله سگ شما قابل دسترس خواهند بود.

همچنین باید مطمئن شوید که تازه وارد شما فضای مخصوص به خود را دارد، مثلا با ایجاد مکانی برای محل استراحت آنها. زیرا به آنها یک پایگاه امن برای کاوش می دهد و می تواند به آموزش توالت آنها کمک کند. مطمئن شوید که آن مکان ساکت است و مزاحم  سر راه آنها نیست، با تعداد زیادی پتو و ملافه برای گرم و راحت نگه داشتن آنها. اگر قصد دارید سگتان اتاق یا تخت شما را به اشتراک بگذارد، همچنان مهم است که به او یک منطقه امن بدهید که در زمان های دیگر بتواند در آن استراحت کند، به خصوص اگر قصد ندارید همیشه به او اجازه دسترسی به اتاق خواب را بدهید.

هنگامی که فضای استراحت آنها را مرتب کردید، باید تصمیم بگیرید که توله سگ شما کجا غذا بخورد. این باید در مکانی متفاوت از محل خواب آنها باشد و به یاد داشته باشید که غذای خود را در جایی که نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند ذخیره کنید!

اگر مناطقی از خانه شما وجود دارد، نمی خواهید توله سگتان به آن دسترسی داشته باشد اطمینان حاصل کنید که از همان روز اول برای توله سگ خود مرزهای مشخصی تعیین کرده اید، زیرا اگر گاهی اجازه رفتن به جایی را داشته باشند اما در زمان های دیگر به او گفته شود نرو، برای او بسیار گیج کننده خواهد بود.

اطمینان از ایمن بودن باغ شما نیز بسیار مهم است تا توله سگ شما بتواند با خیال راحت در فضای بیرون بازی کند. مطمئن شوید جایی نیست که آنها بتوانند از آن عبور کنند یا زیر حصار تونل حفر کنند و گیاهان سمی و سایر خطرات باغ را بررسی کنند.

یک چک لیست تهیه کنید
علاوه بر اینکه خانه خود را امن می کنید، باید مطمئن شوید که تمام لوازمی که توله سگ شما نیاز دارد آماده است. در اینجا مواردی وجود دارد که لیست شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *